O projekcie

Projekt "Od zera do milionera III"

 

Celem projektu jest wzrost liczby przedsiębiorstw poprzez zwiększenie samozatrudnienia wśród osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy, które zamieszkują na obszarze województwa łódzkiego.

 

Uczestnikami projektu mogą być osoby w wieku 30 lat i więcej. Do projektu zostanie zakwalifikowane 50 osób (28K,22M). Co najmniej 60% Uczestników będą stanowiły osoby zamieszkujące na terenie powiatów, w których wysokość opublikowanej przez GUS stopy bezrobocia przyjmuje wartość wyższą niż wysokość stopy bezrobocia dla całego województwa. Dotyczy. to osób zamieszkujących powiaty.: brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łódzki wschodni, pabianicki, pajęczański, poddębicki, tomaszowski, wieluński, zduńskowolski i zgierski.

 

Co najmniej 60% Uczestników będą stanowiły osoby zamieszkujące na terenie powiatów, dla których wartość opublikowanego przez GUS wskaźnika osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na 100 Osób w wieku produkcyjnym przyjmuje wartość niższą niż wartość tego wskaźnika dla całego województwa. Dotyczy to osób zamieszkujących powiaty: bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, opoczyński, pajęczański, piotrkowski, poddębicki, radomszczański, rawski, sieradzki, skierniewicki, tomaszowski, wieluński, i wieruszowski.

 

W ramach projektu odbędziecie Państwo:

  • Zajęcia indywidualne – 6h, obejmujące pomoc w przygotowaniu biznesplanu,
  • Zajęcia grupowe – 56h, szkolenie "ABC Przedsiębiorczości".

Uczestnicy projektu otrzymują stypendium szkoleniowe w wysokości 6,89 zł/h netto. Dotacje w wysokości do 23 050,00 zł zostaną przyznane 39 uczestnikom.

Uczestnik projektu, który otrzyma dotację jest uprawniony do korzystania z pomocy finansowej mającej na celu ułatwienie mu utrzymania płynności:

  • Wsparcie pomostowe finansowe w 1-6 miesiącu w wysokości do 2250zł/miesiąc,
  • Wsparcie pomostowe finansowe w 7-12 miesiącu w wysokości do 1300zł dla 50% uczestników projektu.

Ponadto zapewniamy sfinansowanie kosztów dojazdu na zajęcia, materiałów szkoleniowych, catering na zajęcia.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.